„Lepotica“ Račića, pa preokret – Luis Suares blizu povišice

Primera 24. jan. 202122:55 > 23:424 komentara
Luis Suares, Atletiko Madrid
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su sa odličnim rezultatima i u 20. kolu šampionata Španije, posle preokreta, na Vanda Metropolitanu pobedili su Valensiju 3:1.

Ekipa iz prestonice upisala je osmi uzastopni trijumf u prvenstvu i sa 47 bodova lider je La Lige, dok su Slepi miševi sa 20 bodova na deobi 14. pozicije sa Eibarom i Valjadolidom.

Real Madrid je drugi sa 40, Barselona ima 37, Sevilja 36, Viljareal 34…

Gosti sa Mestalje poveli su u 11. minutu spektakularnim pogotkom Uroša Račića sa 30 metara. Srpski veznjak je sjajnim udarcem savladao Jana Oblaka i upisao prvenac u dresu Valesnije.

Ipak, šokantan pogodak nije poremetio Jorgandžije i već u 23. minutu ekipa Dijega SImeonea je izjednačila. Tomas Lemar je asistirao, a snalažljivi Žoao Feliks matirao Domeneka.

U 54. minutu Atletiko je vodio – Feliks je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a Luis Suares na 34. rođendan postigao 12. pogodak u sezoni. Urugvajac u ugovoru ima stavku da će dobiti povišicu ukoliko upiše 15 golova u sezoni. Nedostaju mu još samo tri…

Suares se na vrhu liste strelaca izjednačio sa Jusefom En Nesirijem iz Sevilje.

Konačan rezultat na Vanda Metropolitanu postavio je Anhel Korea, koji je u 72. minutu rutinski završio akciju Markosa Ljorentea.

Srpski internacionalac Račić zamenjen je u 80. minutu.

Atletiko u sledećem kolu gostuje Kadizu, a Valensija na svom terenu igra sa Elćeom.