Levante „okrenuo“ Sosijedad, pobeda Viljareala

Primera 19. dec 202021:01 0 komentara
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Pobede su u subotu u La Ligi upisali Levante i Viljareal.

Levante je trijumfovao protiv Real Sosijedada rezultatom 2:1 i to nakon preokreta.

Poveo je Sosijedad u 22. minutu golom Aleksandera Isaka, ali je Levante izjednačio samo šest minuta kasnije golom Martija Rodžera.

Domaći su do celog plena došli u 87. minitu kada je mrežu Sosijedada zatresao Horhe de Frutos.

Sosijedad nakon dva vezana poraza ostaje na drugom mestu na tabeli sa 26 bodova, Levante je nakon treće pobede u sezoni 13.

Viljareal je rezultatom 3:1 slavio na gostovanju Osasuni.

Počelo je golom Morena već u sedmom minutu, ali i crvenim kartonom koji je u domaćem timu dobio Aridane u 19. i tako svom timu dodatno otežao posao.

Viljareal je na odmor otišao sa dva gola prednosti zahvaljujući pogotku Nina u 29. minutu.

Zahvaljujući golu sa bele tačke Toresa u 70. koji je tako Osasunu vratio na samo gol zaostatka dobili smo zanimljivu završnicu meča. Ipak, Žuta podmornica je pobedu potvrdila novim golom Morena četiri minuta pre kraja meča.

Viljareal sada na četvrtom mestu na tabeli ima 25 bodova, Osasuna ostaje poslednja sa 11.