Levante ubedljiv, Hetafe završio sa devetoricom

Primera 5. dec 202016:01 > 16:02 0 komentara
Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Levantea pobedili su Hetafe na svom terenu rezultatom 3:0 u meču 12. kolu La Lige, koji su gosti završili sa devetoricom igrača.

Levante je poveo u petom minutu golom Rođera, da bi već u sedmom Čema zaradio direktan crveni karton pošto je kramponima udario u grudi Gomesa.

Svega 10 minuta bilo je dovoljno domaćinu da iskoristi brojčanu prednost i upravo preko Gomesa udvostruči prednost.

Već tada je bilo jasno da će se Hetafe teško spasti poraza sa igračem manje. Ako je i bilo minimalne dileme, ona je otklonjena u 57. minutu, kada je De Frutos pogodio za ubedljivih 3:0.

Da sve bude gore po gostujući sastav, u 77. minutu je drugi žuti karton dobio Dakonam, te se do kraja igralo 11 na 9. To, ipak, nije uticalo na konačan ishod.

Nemanja Maksimović je od 66. minuta bio na terenu za Hetafe, koji sa 13 bodova zauzima 13. mesto.

Levante je sa 11 poena pobegao iz zone ispadanja i trenutno je 17.