Lud meč u Viljarealu i pobeda Selte

Primera 9. maj 202121:01 > 21:40 0 komentara
Getty Image/Octavio Passos

Fudbaleri Selte slavili su u nedelju na gostovanju finalisti Lige Evrope Viljarealu rezultatom 4:2.

Santi Mina pogodio je u 19. minutu za vođstvo Selte, ali je šest minuta kasnije stigao odgovor Gomeza za izjednačenje.

Mina je ponovo doneo vođstvo elti u 34. minutu, ovoga puta sa bele tačke.

Izgledalo je da će gosti ostati sa igračem manje u 42. minutu kada je nakon sudija pokazao crveni karton Nestoru Arauhu, ali je nakon rasprave i gledanja snimka, sudija promenio odluku i pokazao mu samo žuti karton.

Gosti iz Viga dobili su još jedan penal u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, ovoga puta precizan je bio Mendez. Novo gledanje VAR donelo je novu gužvu, bunili su se domaći pa je prvo Ruli koji je bio na klupi dobio crveni karton, a kada je sudija dao znak za kraj prvog poluvremena pocrveneo je zbog neprimerenog ponašanja pored terena i Mario Gaspar.

Solari je u 57. minutu povisio na 3:1, a konačan rezultat postavljen je nakon nove upotrebe VAR tehnologije i penala za domaće koji je u gol u 87. minutu pretvorio Đerar Moreno.

Crveni karton na kraju je dobila i gostujuća ekipa – drugi žuti karton dobio je Fereira.