Luk de Jong iščupao bod za Barsu u 90+6 protiv Espanjola

Primera 13. feb 202223:09
Luk de Jong
REUTERS/Albert Gea

U velikom gradskom derbiju Espanjol i Barselona odigrali su nerešeno 2:2, iako je domaćin bio veoma blizu pobede.

Sekunde su delili Espanjol od prve ligaške pobede nad velikim rivalom posle punih 13 godina. Međutim, Ćavijeva ekipa uspela je golom Luka de Jonga u šestom minutu nadoknade da izbegne poraz.

A sve je bajkovito krenulo za Barsu. Poveli su gosti već u drugom minutu golom Pedrija. Međutim, do poluvremena Espanjol je golom Dardera u 40. minutu došao do izjednačenja.

Barsa i u drugom poluvremenu prva stiže do gola. Gavi je posle odbijene lopte zatresao mrežu u 56. minutu. Ali je posle intervencije VAR gol poništen zbog ofsajda. To je do te mere poremetilo Barselonu da je u 64. minutu primila novi gol. Stelac je bio De Tomas i Espanjol je preokrenuo. I imao je tri boda u ruci, ali je Luk de Jong bio brži od poslednjeg sudijskog zvižduka i spasio bod za Barselonu i poravnanje na četvrtoj poziciji sa madridskim Atletikom, uz utakmicu manje.