Majorka preko Espanjola do druge pobede

Primera 27. avg 202121:58
Espanjol
REUTERS/Albert Gea

U prvom meču trećeg kola La Lige Majorka je savladala Espanjol minimalnim rezultatom 1:0.

Majorka je do druge pobede u sezoni došla na svom terenu, a sa sedam bodova iz tri utakmice, bar neko vreme provešće na prvom mestu na tabeli.

Espanjol od početka sezone ne zna za pobedu, ali ovo mu je prvi poraz nakon dva remija na otvaranju.

Jedini gol na meču postigao je u 27. minutu Danijel Rodrigez. Šutirao je Rodrigez sa ivice kaznenog prostora praktično iz prve prave prilike na utakmici.

Gosti su u petom minutu nadoknade ostali sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Serđi Gomez.

Espanjol je mogao do izjednačenja u 62. minutu, ali je Oskar Gil odbijenu loptu u petercu poslao preko gola.

Posle reprezentativne pauze, Majorka će u goste Atletik Bilbaou, a Espanjol će dočekati Atletiko Madrid.