Malbašić promašio penal, pa overio trijumf Kadiza

Primera 17. dec 202023:05 0 komentara
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

U četvrtak su u Španiji na program bile poslednje utakmice prve runde Kupa kralja. Istakao se nekadašnji mladi reprezentativac Srbije i fudbaler Rada, Partizana i Vojvodine Filip Malbašić.

Ekipa Kadiza je kao gost pobedila niželigaša Ribadumiju (Tercera) 2:0, a Filip Malbašić je bio strelac drugog gola. On je matirao golmana tako što mu je poslao loptu kroz noge i to pošto je nekoliko minuta ranije propustio da realizuje jedanaesterac.

Kadiz će u drugoj rundi kupa za protivnika imati takođe člana elitne La Lige, tim Hetafea, koji je kao gost bio bolji od tima Anaitasuna (Tercera) i to tek posle preokreta 2:1 golom iz penala u 94. minutu! Trener Hose Bordalas odmarao je srpskog reprezentativca Nemanju Maksimovića, koji je meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Odmarao je i reprezentativni golman Srbije Marko Dmitrović čiji je Eibar kao gost pobedio tim Rasing Rioha (Tercera) 2:0.

Važniji rezultati: Ribadimija – Kadiz 0:2, Anaitasuna – Hetafe 1:2, Deportivo La Korunja – Ehido 1:0, San Huan – Granada 0:2, Ukam Mursija – Betis 0:2, Lanera – Selta 0:5, Rasing Rioha – Eibar 0:2.