Mendezova dva gola, Selta se penje na tabeli

Primera 5. feb 202220:56 0 komentara
Brais Mendez
xJavierxColmenerox xAgenciaxLOFx via Guliver

U trećem meču koji se u subotu igrao u okviru 23. kola španske La Lige Selta je na domaćem „Balaidosu“ rezultatom 2:0 (1:0) pobedila Rajo Valjekano, a heroj domaćih bio je 25-godišnji vezista Brais Mendez.

Posle osme pobede u sezoni Selta je deseta sa 30 bodova, jednim manje od Rajo Valjekana, koji u poslednja četiri nastupa u Primeri ima tri poraza i remi.

La Liga:

Domaćin iz Galicije do vođstva je došao već u 12. minutu kada je Brais Mendez naleteo na odbijenu loptu i prosledio je u mrežu Stoleta Dimitrijevskog.

Konačnih 2:0 postavljeno je u 80. minutu kada je Mendez naleteo na centaršut Deniza Suareza i jakim udarcem osigurao pobedu

U poraženom sastavu čitav meč je na klupi presedeo srpski internacionalac Nikola Maraš.

U narednom kolu Selta će u goste Kadizu, dok će Rajo kraj loše serije tražiti kod kuće protiv Osasune.