Mesi pogodio za Maradonu, Barsa ubedljiva

Primera 29. nov. 202016:10 > 16:48
Lionel Mesi
Reuters/Albert Gea

U prvom nedeljnom meču 11. kola Primere Barselona je ubedljivo savladala Osasunu i slavila rezultatom 4:0.

Fudbaleri Barselone, u devetom odigranom meču u sezoni, upisali su četvrti trijumf savladavši Osasunu 4:0.

Goleadu na Kamp Nou otvorio je Martin Brajtvajt u 29. minutu, a da Barselona sa dva gola prednosti ode na odmor pobrinuo se Antoan Grizman u 42.

Grizman je u nastavku upisao i asistenciju kada je proigrao Felipea Kutinja u 57. minutu.

Nakon poništenog gola Osmana Dembelea koji je bio u ofsajdu, Lionel Mesi zapečatio je sudbinu Osasune pogotkom u 73. minutu.

Mesi je gol posvetio nedavno preminulom Dijegu Maradoni tako što je skinuo svoj dres i ostao u dresu sa Maradoninom desetokom iz Njuel Old bojsa.

Barselona sada ima četiri pobede, dva remija i tri poraza. U sledećem kolu Katalonci gostuju Kadizu.

Osasuna je odigrala deseti meč u sezonii doživela peti poraz. U narednom kolu očekuje je duel sa Betisom.