Minimalac Espanjola protiv Sosijedada

Primera 28. nov 202118:14 0 komentara
Nacho Doce, Reuters

Fudbaleri Espanjola pobedili su Real Sosijedad kod kuće rezultatom 1:0 u 15. kolu La Lige.

Trijumf Kataloncima nad Baskijcima doneo je Janhel Erera u 77. minutu. Snažno je Venecuelanac šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je na putu ka mreži zakačila nekog od igrača i prevarila golmana Aleksa Remira.

Bila je to jedna od retkih prilika u ne tako sadržajnoj utakmici u Barseloni. Domaćin je u prvom poluvremenu pretio preko Havija Pueda u dva navrata, ali su Remiro i stativa spasli Sosijedad.

Gosti su do golova mogli kod pokušaja Robina Le Normana u prvom i Adnana Januzaja koji je zatresao prečku u drugom poluvremenu.

Espanjol se pobedom popeo na deveto mesto sa 20 bodova. Sosijedad za sad ostaje drugi sa 29.