Minimalac Sosijedada protiv Hetafea

REUTERS/Vincent West

Real Sosijedad je trijumfalno prošao gostovanje u predrgrađu Madrida. Baskijci su savladali Hetafe 1:0 i probili se na peto mesto na tabeli Primere.

Utakmica nije bila zanimljiva. Obe ekipe su igrale oprezno. Nešto agresivniji su bili igrači Sosijedada u prvom poluvremenu. Njihov jedini šut ka okviru gola završio je u mreži. Pogodio je u 30. minutu mladi švedski napadač Aleksandar Isak.

Drugi deo je bio još dosadniji. Hetafe je imao nešto veći posed lopte, međutim bez nekog ozbiljnijeg učinka. Najbolju šansu za izjednačenje propustio je Kučo u 67. minutu. U finišu je Portu mogao da duplira prednost Sosijedad, ali je promašio iz izgledne situacije. Na kraju je ostalo 1:0 za goste. Nemanja Maksimović, igrao je 58. minuta u dresu Hetafea.

Sosijedad se trijumfom probio na peto mesto na tabeli. Sada imaju 38 bodova. Hetafe je posle trećeg vezanog poraza, a četvrtog u poslednjih pet mečeva na 13. mestu sa 24 boda.