Moreno i Viljareal melju: Još jedna petarda Žute podmornice

Primera 3. jan 202220:50 0 komentara
Villarreal
Ivan Terron via Guliver Image

Fudbaleri Viljareala sa ubedljivih 5:0 pobedili su Levante kod kuće u 19. kolu La Lige.

Žuta podmornica i u novoj godini nastavlja sa fantastičnim partijama na krilima sjajnog Đerara Morena, koji je na prethodna četiri meča sedam puta zatresao mrežu.

Viljareal je drugu utakmicu zaredom postigao pet golova za četvrti uzastopni trijumf i priključak ka gornjem delu tabele.

Duel sa Levanteom rešen je već do poluvremena kad je tim Unaija Emerija postigao tri gola – Dija je bio strelac u osmom, Pau Tores u 13. i Moreno u 37. minutu.

Ni tu se domaći nisu zaustavljali. Manu Trigeros je u 74. povisio na 4:0, da bi još jednu petardu kreirao fantastični Moreno novim pogotkom pet minuta kasnije.

Viljareal je osmi na tabeli sa 28 bodova. Četiri poena ga deli od četvrtoplasiranog Atletiko Madrida kojeg dočekuje u sledećoj rundi devetog januara.

Levante ostaje zakucan za dno sa osam poena pred okršaj sa Majorkom na svom stadionu osmog januara.