Mučenje Sosijedada i Valensije za osminu finala Kupa kralja

Primera 5. jan 202218:04 0 komentara
Mikel Ojarzabal
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Fudbaleri Real Sosijedada, Valensije i Majorke plasirali su se u osminu finala Kupa kralja.

Real Sosijedad je u Leganesu savladao istroimenog člana Segunde rezultatom 3:2. Baskijci su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Isaka i Ojarzabala, ali je Leganes uspeo da se vrati i izjednači pogocima Hosea u 60. i Munjoza u 70. minutu.

Gostima je plasman u narednu rundu obezbedio Ojarzabal pogotkom iz penala u 74. minutu.

Valensije je imala problem na gostovanju Kartageni, ali je golom Čeriševa u drugom minutu nadoknade uspela da trijumfuje 2:1.

„Slepi miševi“ su poveli u 35. minutu preko Solera, a Ortuno je u 75. izjednačio, ali nisu izdržali i ruski reprezentativac je u 90+3 doneo pobedu svom timu.

Majorka je posle preokreta slavila u gostima protiv Eibara 2:1.

Domaći su na odmor otišli sa prednošću golom Blanka u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali je član elitne divizije u nastavku bio mnogo bolji.

Gaja je u 69. minutu izjednačio, da bi Anhel u 82. obezbedio trijumf svom timu i mesto među 16 najboljih u Kupu kralja. Srpski internacionalac Aleksandar Sedlar je odigrao ceo meč za Majorku.