Ni „d“ od derbija: Atletiko je moćan za ovakvu Barsu

Primera 2. okt. 202122:566 komentara
Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Barselonu kod kuće sa 2:0 u derbiju osmog kola La Lige.

Povezane vesti

U danu kada je predsednik Barse Đoan Laporta saopštio da će Ronald Kuman ostati trener, Katalonci su još jednom pokazali sve svoje slabosti. Olako su položili oružje pred aktuelnim prvakom na Vanda Metropolitanu stadionu i upisali prvi poraz u prvenstvu, a ukupno treći u svim takmičenjima.

Istina, bez Kumana na klupi, pošto Holanđanin odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona iz meča sa Kadisom pre dve runde.

Atletiko je rutinski savladao velikog rivala. Iako je imao svega 30 odsto poseda lopte, taktika trenera Dijega Simeonea bila je više nego delotvorna.

Oba pogotka u Madridu postignuta su u prvom poluvremenu u režiji Tome Lemara i Luisa Suaresa.

Najpre je Francuz u 23. minutu doveo Jorgandžije do prednosti na asistenciju Urugvajca, da bi u 44. uloge bile zamenjene – Suares je matirao svoj nekadašnji klub i postavio konačan rezultat.

U drugom poluvremenu je Barselona držala loptu i preko 70 odsto vremena. Ipak, osim udarca Filipea Kutinja, koji je bez problema zaustavio Jan Oblak, nije uspela da iskreira konkretnije prilike.

Kakva-takva opasnost po gol domaćina viđena je u 86. minutu kada je Memfis Depaj gađao preko prečke.

Atletiko se pobedom izjednačio sa liderom Realom, sa po 17 bodova, uz utakmicu više od gradskog rivala. Barsa je pala na devetu poziciju sa 12 poena.