Ništa od prvog mesta: Granada šokirala Barsu na Kamp Nou

Primera 29. apr. 202120:54 > 21:2514 komentara
REUTERS/Albert Gea

Barselona je propustila veliku šansu da izbije na prvo mesto na tabeli La Lige, pošto je na svom terenu izgubila od Granade 2:1.

Imali su Katalonci sve u svojim rukama. Bili u fantastičnoj seriji, dobili devet od poslednji 10 mečeva u La Ligi a taj jedan poraz zabeležili su samo protiv Reala. I opet su imali šansu da pet kola pre kraja povedu trku.

Sat vremena išlo je sve na njihovu vodenicu. Već u 23. minutu sjajno dodavanje Grizmana Lionel Mesi je pretvorio u pogodak za vođstvo. Ono je bilo na snazi sve do 63. minuta kada je Mačis izjednačio.

Od tog trenutka krenula su kola nizbrdo. Ronald Kuman je dobio crveni karton, a Barsa je krenula da povrati vođstvo. Nisu Katalonci razmišljali da i u slučaju nerešenog ishoda i dalje sami odlučuju o svojoj sudbini, jer bi bili bod iza lidera Atletika, kojeg dočekuju do kraja, a bod ispred Reala, koji ima bolji skor u međusobnim duelima.

Tih 1:1 za domaćina je delovalo kao katastrofa, ali onda je u 79. minutu Molina moguće najavio pravu katastrofu. Granada je preokrenula, na kraju pokupila sva tri boda i Barselona ponovo zavisi od drugih.

Jer sada ima isti broj bodova kao i Real, po 71, ali slabiji skor u međusobnim duelima i dva boda manje od Atletika. Čak i ako dobije sve do kraja, a samim tim i Atletiko, Barsi je potrebno da neko u narednih pet kola uzme bar bod Realu.