Novi rekord Mesija: Petarda Barse protiv Alavesa

Primera 13. feb 202122:50 > 22:55 4 komentara
David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Barselone upisali su sedmu uzastopnu pobedu u La Ligi, pošto su u 23. kolu savladali Alaves sa ubedljivih 5:1.

Bila je to 505. utakmica Lionela Mesija u španskom prvenstvu za katalonski klub, čime je izjednačio rekord legendarnog Ćavija. Argentinac je jubilej obeležio sa dva gola.

Barselona je očekivano dominirala na ‘Nou Kampu’. Imala je više vremena loptu u posedu, a ka golu rivala je uputila 17 udaraca.

Prednost domaćima doneo je Trinkao u 29. minutu. Već u 36. je pogodio Lionel Mesi, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Ipak, Argentinac se uskoro upisao u strelce. U prvom minutu nadoknade je postigao fantastičan gol sa distance.

Jedini pogodak sa Alaves postigao je Rioha u 57. minutu. Bio je to ‘tračak nade’ za goste.

Međutim. Barselona je pitanje pobednika rešila vrlo brzo. U 74. minutu je Trinkao postigao još jedan gol, u 75. je isto učinio i Mesi, a konačni rezultat postavio je Firpo.

Barselona je druga na tabeli La Lige sa 46 bodova, osam manje od lidera Atletiko Madrida koji ima i utakmicu manje.