Ojarazabal srušio Seltu

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Real Sosijedad je prekinuo niz od šest mečeva bez trijumfa u La Ligi i savladao Seltu rezultatom 1:0.

Trenutak odluke viđen je već u 13. minutu. Reprezentativac Španije Mikel Ojarzabal našao se na pravom mestu u šesnaestercu, natrčao na odbijenu loptu i doneo prednost timu iz Baskije.

I pre i posle tog trenutka sve je bilo u znaku domaćih igrača. Imali su u prvom poluvremenu šest šuteva ka golu rivala, tri u okvir, ali su gosti iz Galicije uspeli da ostanu na samo jednom primljenom golu.

Tempo je pao u drugih 45 minuta. Sosijedadu je poništen gol zbog ofsajda u 56. minutu. Do kraja meča uspeli su bez mnogo muke da sačuvaju minimalnu prednost.

Sosijedad se probio na četvrto mesto sa 33 boda, 13 manje od vodećeg Reala iz Madrida. Selta je trenutno 12. sa 23 poena.