Osasuna iznenadila Viljareal

Primera 17. okt 202120:27 1 komentar
Aitor Alcalde/Getty Images

Osasuna je napravila veliko iznenađenje u devetom kolu španske Primere. Gosti iz Pamplone su savladali Viljareal 2:1.

Domaći igrači su od početka meča imali veći posed lopte, ali bez nekog konrektnog učinka. Za razliku od njih, Osasuna  je u 26. minutu stigla do gola. Toro je iskoristio dodavanje Sančeza za veliku radost gostiju. Rezultatom 1:0 za Osasunu se otišlo na odmor.

Na startu drugog dela Unaj Emeri, trener aktuelnog pobednika Lige Evrope uveo je u igru Kokelana i Pedrazu. To se vrlo brzo isplatilo. Pedraza je asistirao Đerardu Morenu za izjednačenje u 55. minutu. Ostalo je dovoljno vremena da Viljareal dođe do sva tri boda.

Napadali su domaći, ali bez konkretnog učinka. I kada se činilo da će doći do podele bodova, Osasuna je zadala završni udarac. Avilja je iskoristio kiks odbrane Viljareala i mirno pogodio iz blizine za konačnih 2:1 za tim iz Pamplone.

Ovim trijumfom Osasuna se popela na peto mesto na tabeli sa 17 bodova. Viljareal je trenutno na 11. poziciji sa 11 bodova.