Osasuna posle penala izbacila Betis, Valensija ubedljiva

Primera 18. jan 202323:47 0 komentara
Kavani Valensija Edinson Cavani of Valencia during the La Liga match between Sevilla FC and Valencia CF played at Sanchez Pizjuan Stadium on October 18, 2022 in Sevilla, Spain. kpng Copyright: x ESP: Sevilla FC - Valencia CF. La Liga Santander Edinson Cavani of Valencia during the La Liga match between Sevilla FC
Antonio Pozo/PRESSIN via Guliver image

U četvrtfinale Kupa kralja plasirali su se Valensija, Atletik Bilbao, Osasuna i Atletiko Madrid.

Valensija je bila ubedljiva protiv Hihona 4:0, a već u prvom poluvremenu je pitanje pobednika rešeno.

Pogađali su Kavani u 10, Klajvert u 21. i ponovo Kavani u 39. minutu.

Konačnih 4:0 postavio je Lino golom u 64. minutu.

Atletik Bilbao je kod kuće savladao Espanjol 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je De Markos u 27. minutu.

Atletiko Madrid je u gostima dobio Levante 2:0. Morata je u 54. minutu iskoristio asistenciju Ljorentea, a zatim je Ljorente u prvom minutu sudijske nadoknade pogodio za konačnih 2:0, posle dodavanja Moline.

Osasuna je u najuzbudljivijem meču dana posle penala eliminisala Betis. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u drugom je Karvaljo doneo prednost Betisu u 62. minutu, da bi Garsija u prvom minutu sudijske nadoknade pogodio za produžetak.

U produžetku slična situacija – Sabali je pogodio za novo vođstvo domaćih, ali je samo tri minuta kasnije ponovo Garsija vratio nadu gostima.

Igra nerava nastavljena je i u penal seriji, za Betis su pogađali Iglesijas i Moron, a promašili su Kanales i Rodriges.

U strelce su se sa bele tačke za Osasunu upisali Avila, Budimir, Monkajola i Barha.