Otpisani Isko i Azar za veliki preokret Reala u Kupu kralja

Primera 20. jan 202221:42 > 21:45 0 komentara
Eden Azar Eden Hazard of Real Madrid celebrates his team after scoring during the Copa Del Rey match between Elche and Real Madrid at Estadio Martinez Valero on January 20, 2022 in Elche, Spain.Elche v Real Madrid - Copa Del Rey
(Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja pošto su posle preokreta i produžetaka pobedili u gostima tim Elčea sa 2:1.

Povezane vesti

Nakon 90 minuta nije bilo golova na stadionu „Manuel Martinez Valero“. Usledili su produžeci i prvi veliki problem za Real u 102. minutu. Brazilac Marselo faulirao je kao poslednji igač Tetea Morenta i dobio direktan crveni karton.

Samo minut kasnije na semaforu je bilo 1:0 za domaći tim. Strelac je nakon slobodnog udarca i odbitka bio je Gonzalo Verdu.

Činilo se u tom trenutku da nema spasa za slavne goste iz Madrida. Međutim, fudbalskog Kralja spasili su njegovi otpisani igrači. Najpre je u 108. minutu uz mnogo sreće izjednačio Isko, a onda u 115. minutu veliki proekret prvim golom u sezoni doneo Belgijanac Eden Azar – 1:2.

U poslednjim trenucima meča Elče je uspeo da izjednači, ali je sudija poništio gol zbog faula u napadu.

U startnoj postavi Real Madrida bio je Luka Jović. U 79. minutu ga je zamenio Isko.