Alex Grimm / Staff

Duel druge španske fudbalske lige između Burgosa i Saragose imao je paklenu uvertiru na ulicama Burgosa. U sukobu navijača učestvovalo je preko 100 pristalica oba kluba.

Stolice, baklje, štangle i pesnice – sve se koristilo u okršaju navijača dva kluba. Jedan navijač Burgosa teže je povređen, a više desetina navijača oba kluba privedela je lokalna policija.

U saopštenjima dva kluba navodi se da će učiniti sve da izgrednici budu privedeni pravdi, kao i da će sarađivati sa policijom.

Utakmica dva ljuta rivala završena je rezultatom 2:2, a dva gola postignuta su u nadoknadi vremena.

Saragosa je povela pogotom Žaira, Burgos je odgovorio u 65. minutu golom Gaspara.

Gosti su ponovo poveli u 91. minutu, ali je vezista Burgosa Čuro u četvrtom minutu nadoknade doneo bod svom timu.

U dresu Saragose nastupa i nekadašnji reprezentativac Srbije Radosav Petrović koji je u igru ušao u 70. minutu.