Papu Gomez, Rafa Mir i asistent Marsijal za trijumf Sevilje

Primera 11. feb 202223:06 > 23:08 0 komentara
Ivan Rakitic of Sevilla FC in action during the spanish league, La Liga Santander, football match played between Sevilla FC and Elche CF at Ramon Sanchez-Pizjuan stadium on February 11, 2022, in Sevilla, Spain. SEVILLA SPAIN - ZUMAa181 20220211_zaa_a181_034 February 11, 2022, SEVILLA, SEVILLA, SPAIN: Ivan Rakitic of Sevilla FC in action during the spanish league, La Liga Sant
Joaquin Corchero

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu ekipu Elćea sa 2:0 u prvoj utakmici 24. kola španske Primere.

Povezane vesti

Dugo su se domaći fudbaleri mučili na stadionu „Sančez Pishuan“ da probiju čvrst bedem gostiju.

Konačno, u 70. minutu sjajna individualna akcija Alehandra Papu Gomeza donela je Sevilji vodeći gol. Bio je to četvrti pogodak u sezoni za 33-godišnjeg Argentinca.

Samo pet minuta kasnije Rafa Mir je udarcem glavom drugi put matirao golmana Edgara Badiju. Prethodno je sjajno centrirao novajlija iz Mančester Junajteda, Antoni Marsijal. Prva asistencija u Primeri za francuskog reprezentativca.

Reprezentativci Srbije Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj meč su ispratili sa klupe Sevilje.

Ovom pobedom tim iz Andaluzije nastavio je poteru za Real Madridom. Sevilja sad sa utakmicom više ima tri boda manje od lidera na tabeli.

Elće je doživeo prvi poraz u Primeri 2022. godini.