Penal za bod Kadisa u Vitoriji, Brašanac igrao do 69.

Fudbal 13. mar 202116:09 > 20:51 0 komentara
Angel Martinez/Getty Images

Prvi meč subotnjeg programa 27. kola španske primere doneo je veoma uzbudljiv duel, a Alaves je na domaćem terenu u Vitoriji remizirao sa Kadisom rezultatom 1:1 (1:0). U gostujućoj ekipi sa klupe su u finišu meča u igru ušli srpski internacionalci Ivan Šaponjić i Filip Malbašić.

Kada je u 36. minutu Hoselu iz penala savladao Heremijasa Ledesmu činilo se da će domaći doći do pobede, ali možda i ključni trenutak dogodio se u 81. minutu kada je Garsija dobio drugi žuti karton u samo dva minuta napravivši i jedanaesterac.

La Liga:

Aleks je bio siguran izvođač i doneo je bod gostima. U igru su nedugo potom ušli srpski internacionalci Ivan Šaponjić i Filip Malbašić, a Šaponjić je u drugom minutu sudijske nadoknade dobio i žuti karton.

Posle ovog remija Alaves je ostao bez veoma bitnih bodova u borbi za opstanak – sada su prvi „ispod crte“ na 18. poziciji sa 23 boda, a u narednom kolu gostuju lideru na tabeli Atletiku u prestonici. Ovim remijem Alaves je prekinuo niz od četiri poraza.

Kadis je u dosta boljoj situaciji i trenutno je 13. sa 29 bodova, a naredni protivnik biće im Viljareal na strani.

Mečeve španske La Lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.

Nešto kasnije Osasuna i Valjadolid odigrali su nerešeno 0:0. Darko Brašanac igrao je za domaći tim do 69. minuta, a obe ekipe imale su nekoliko solidnih šansi. Na kraju je remi najpravedniji rezultat.

Ekipa iz Pamplone je 13. na tabeli sa 29 bodova, dok je Valjadolid 16. sa 26.