Pljuštali crveni kartoni u finišu meča u Barseloni

Primera 26. okt 202123:15 > 23:18 0 komentara
Espanyol's Sergi Gomez celebrates after Raul de Tomas scores their first goal
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Espanjola i Atletik Bilbaoa igrali su nerešeno 1:1 u utakmici 11. kola španske Primere.

Domaći tim je poveo u 33. minutu pogotkom prvog strelca tima Raula de Tomasa sa bele tačke. Bio je to njegov šesti pogodak od početka sezone.

Izjednačio je Injaki Vilijams u 52. minutu.

U samom finišu utakmice u Barseloni, u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, strelac gola za domaći tim Raul de Tomas dobio je crveni karton. Domaćini su smatrali da nije zaslužio isključenje. Trener Visente Moreno i njegovi saradnici burno su protestvovali, pa je arbitar Miguel Ortiz morao da pokaže crveni karton i jednom članu stručnog štaba Espanjola.

Nakon ovog meča Espanjol je deseti na tabeli sa 14 bodova, a Atletik Bilbao sedmi sa 17. U narednom kolu Espanjol gostuje Hetafeu, a Bilbao igra veliki baskijski derbi sa Sosijedadom u San Sebastijanu.

Nešto ranije u prvoj utakmici dana Alaves je pobedio tim Elčea sa 1:0.