Poraz nesrećne Majorke od Levantea

Primera 8. jan 202216:07 0 komentara
Levante
Eric Alonso/Getty Images

U prvom meču subotnjeg programa 20. kola La Lige Levante je na svom terenu savladao Majorku 2:0.

Ne može se reći da su domaći nezasluženo došli do pobede. Dovoljno dobro su igrali, iskoristili svoje šanse, za razliku od protivnika i odneli sva tri boda.

Svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu. Veteran Roberto Soldado iskoristio je asistenciju Enisa Bardija i u 47. minutu doveo Levante u vođstvo. Prvu veliku priliku za izjednačenje Majorka je imala u 69. minutu, ali Olivan nije iskoristio jedanaesterac. Potom je u 82. minutu Nino postigao gol za izjednačenje, ali je posle konsultacije sa VAR poništen gol zbog igranja rukom.

Ti maleri su došli na naplatu u šestom minutu nadoknade, kada je Morales udvostručio prednost i osigurao tri boda za Levante. Poslednjih pet minuta na terenu je u dresu domaćina odigrao i Nemanja Radoja. Levante je i pored pobede ostao poslednji sa 11 bodova, tri manje od Kadisa, pet od Elčea koji je prvi van zone ispadanja, dok je Majorka 15. sa 20 bodova.