Posle pobede na Kamp Nouu, poraz kod kuće

Primera 21. apr 202222:03 > 22:59 0 komentara
Atletik Bilbao
REUTERS/Vincent West via Guliver Image

Posle velike pobede na gostovanju protiv Barselone Kadis je razočarao sopstvene navijače. Pretrpeo je poraz na svom terenu u susretu 33. kola La Lige protiv Atletik Bilbaoa 3:2.

Može se reći da je Kadis ovim porazom napravio korak unazad u borbi za opstanak, iako bi verovatno svi potpisali da uzmu tri boda iz ove dve utakmice, da im je ponuđeno pre meča u Barseloni.

Izuzetno bledo prvo poluvreme koštalo je Kadis bodova. Baskijci su već u trećem minutu došli u vođstvo preko Garsije. U 22. minutu dosuđen je penal za goste. Munain je preuzeo odgovornost. Nije uspeo da zatrese mrežu, ali je posle odbitka ipak zatresao mrežu i duplirao prednost. U 33. minutu jasno je bilo da će bodovi otići u Bilbao, pošto je Vesga zatresao mrežu za 3:0.

Mogao je Atletik da vodi 4:0, ali gol Injakija Vilijamsa u trećem minutu nadoknade poništen je posle asistencije VAR zbog ofsajda. Malu nadu domaćinju doneo je Peres u 56. minutu. A onda kao da je Atletik rešio da se samoubije. Strelac trećeg gola Vesga dobio je crveni karton u 71. minutu. To su gosti iskoristili, tačnije Sobrino da zatrese mrežu u 87. minutu i smanji na 3:2. Međutim, nisu mogli i do potpunog povratka i makar osvojenog boda, tako da je, u neku ruku, Atletik imao i nemalo sreće. Posebno u petom minutu nadoknade, kada je Fali pogodio stativu.