Fudbal 18. apr. 202116:01 > 16:161 komentar
Sevilla
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

U nedelju od 14 časova igrala su se dva meča 33. kola španske La Lige – Sevilja je u San Sebastijanu posle preokreta bila bolja od Real Sosijedada, a Osasuna je u Pamploni bez većih problema savladala Elće.

Sevilja je kao gost slavila protiv Sosijedada sa 2:1 (2:1), a domaći su u gosto došli već u petom minutu preko Fernandesa.

La Liga:

Ipak, za samo 19 minuta ekipa sa stadiona „Ramon Sanćes Pishuan“ preokrenula je rezultat. Golove su postigni Fernando i En Nesiri, kojem je ovo bio 16. gol u sezoni, po čemu je peti na listi strelaca iza Mesija, Benzeme Morena i Suaresa.

Srpski vezista Nemanja Gudelj u igru je ušao u 77. minutu za ekipu Đulena Lopetegija, dok je hrvatski fudbaler Ivan Rakitić nastupao za Sevilju od 66. minuta.

Sevilja je trenutno na četvrtom mestu sa 64 boda i praktično je osigurala mesto u Ligi šampiona naredne sezone. Oni su od prvoplasiranog Ateltiko Madrida udaljeni tri boda, s tim što „Jorgandžije“ imaju meč manje. U narednom kolu Sevilja gostuje Levanteu u Valensiji.

derbi banane
SK

Sosijedad nastavlja da se muči – bila je ovo peta utakmica bez pobede u La Ligi za plavo-bele Baskijce. Sada su peti sa 47 bodova, a toliko ima i Betis, koji ima i meč manje. U narednom kolu ekipa sa Anoete dočekuje Seltu iz Viga.

U drugom meču u istom terminu Osasuna je na „El Sadaru“ rezultatom 2:0 (1:0) bila bolja od Elćea. Poveo je domaćin u Pamploni u 38, minutu preko Barhe, a konačnih 2:0 postavio je autogolom Gonsales u 68. minutu.

Srpski internacionalac Darko Brašanac odigrao je čitav meč u pobedničkom timu.

Osasuna je slavila drugi put u nizu, neporaženi su na pethodnih šest utakmica, a sada su 12. na tabeku sa 37 bodova. Elće je na 18. mestu sa jednim bodom zaostatka u odnosu na „sigurni“ Valjadolid. U narednom kolu Osasuna dočekuje Valensiju, dok će Elće u borbi za opstanak igrati upravo protiv Valjadolida.

Mečeve La Lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.