Prva pobeda Valensije posle dva meseca

Primera 10. jan 202122:57 0 komentara
Valensija
Reuters/Albert Gea

U poslednjem nedeljnom meču 18. kola La Lige, Valensija je slavila na gostovanju Valjadolidu rezultatom 1:0.

Mirovale su mreže sve do 76. minuta kada je Karlos Soler doneo prednost Slepim miševima.

Tri minuta pre kraja utakmice, Manu Valjeho našao se na pravom mestu, pokupio odbijenu lioptu i poslao je u mrežu. Sudija je ipak proveravao snimak kako bi proverio da li je bilo ofsajda i nakon trominutnog većanja poništio gol.

Valensija je nakon osam mečeva bez pobede konačno došla do trijumfa, prvog još od 8. novembra prošle godine kada je savladala Real.

Valensija iz 18 utakmica sada ima četiri pobede i 19 bodova na 13. mestu na tabeli, a Valjadolid je uz osmi poraz pao na 16. mesto i ima 18 bodova.