Prva pobeda za Kadis, nastavlja se Seltin košmar

Primera 17. sep 202122:58 > 23:13 0 komentara
Kadis
Fran Santiago/Getty Images

Prvi meč petog kola španskog fudbalskog prvenstva igrao se u petak, a Kadis je kao gost u Vigu rezultatom 2:1 (2:0) bio bolji od Selte i produbio krizu kluba iz Galicije na startu sezone.

La Liga:

Posle ove pobede, prve u sezoni posle dva remija i dva poraza, Kadis ima pet bodova. Selta je u veoma lošoj situaciji – od starta sezone izgubili su u četiri navrata, a remizirali samo protiv Osasune.

Gosti su došli do vođstva u 38. minutu, a strelac za „Gusare“ bio je Ćoko Lozano iz Hondurasa posle asistencije Alarkona. U 43. minutu penal nije iskoristio Sančez, ali je Espino naleteo na odbitak i doneo gostima velikih 2:0.

U nastavku su domaći preko Santija Mine uspeli da prepolove zaostatak u 64. minutu, ali nisu imali snage za izjednačenje.

U narednom kolu Selta gostuje Levanteu, dok će Kadis ugostiti Barselonu.