Prvenac Čumića za Hihon, Račić se izvukao

Quality Sport Images/Getty Images

U Španiji su igrani mečevi prvog kola Kupa kralja: Valensija je izbegla bruku protiv niželigaša Terase, rutinske pobede ostvarili su Atletiko Madrid, Levante, Almerija, Numansija, Malaga...

Nekadašnji član Primere sada Segunde, Real Sporting iz Hihona, gostovao je niželigašu Kintanar del Reju (Tercera) i pobedio sa 2:1.

U startnoj postavi Hihona bio je doskorašnji fudbaler niškog Radničkog 22-godišnji Nikola Čumić. Domaćin je poveo na startu drugog poluvremena, ali je upravo mladi reprezentativac Srbije izjednačio rezultat i postigao prvenac u dresu španskog kluba. Hihon je do pobede stigao u poslednjem minutu meča.

Starter u Kupu kralja bio je i Nemanja Radoja čiji je Levante (Primera) kao gost pobedio Rasing Mursiju (Tercera) sa ubedljivih 5:0.

Aleksandar Sedlar odigrao je ceo meč za Majorku (Segunda), koja je kao gost pobedila sa 1:0 Guijuelo (Segunda B).

San Fernando (Segunda B), ekipa koju s klupe predvodi Jovan Stanković, a igra Nikola Stajić, poražena je na svom terenu 0:2 od Kasteljona (Segunda) na čijoj klupi je ostao Igor Zlatanović.

U igru su ulazili Ivan Šaponjić za Atletiko Madrid, koji je u gostima rutinski savladao Kardasar (Tercera) sa 3:0, kao i Uroš Račić za Valensiju, koja je posle velikih muka i minusa od 0:2 tek posle produžetaka eliminisala domaću Terasu (Tercera) i sa 4:2 i izbegla bruku na startu takmičenja.

Almerija (Segunda), ekipa Raće Petrovića (ostao na klupi), bila je ubedljiva 4:1 u gostima protiv Hospitalita (Segunda B).

Numansija (Segunda B), nekadašnji član elitne Primere ubedljivo je kao domaćin savladala Lorku Deportivo (Segunda B) 4:1. Ostali rezultati: Korikso (SB) – Malaga (S) 0:4, Himnastika T (T) – Saragosa (S) 0:2 pp, Ljagostera (SB) – Espanjol (S) 0:1 pp…