Račić skrivio penal, remi Valensije i Atletika

Primera 12. dec. 202015:57 > 17:31
Uroš Račić Valensija
Photo by David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Valensije i Atletik Bilbaa remizirali su 2:2 u prvom subotnjem meču 13. kola španske La Lige.

Poveli su domaći golom Solera iz penala u 26. minutu, penala koji je skrivio Injigo Martines, a prethodno je i Račić pogodio stativu.

Ipak, Baski stižu do izjednačenja preko Asijera Vilalibrea, koji je u 55. minutu sačekao loptu na prvoj stativi posle dodavanja po zemlji Berčičea i sproveo je levom nogom u gol.

Bio je to zasluženi pogodak gostiju, koji su prethodno propustili dve šanse. Bilo je relativno mirno sve do 79. minuta – Uroš Račić napravio je penal klizećim startom na Muniainu, a Garsija je kompletirao preoket udarcem po sredini gola.

Ipak, samo četiri minuta kasnije Valensija stiže do izjednačenja, kada je Valjeho glavom postigao gol posle ubacivanja Solera i nakon što je golman gostiju Simon proleteo u prazno.

Valensija je trenutno 10. na tabeli sa 14 bodova iz 13 utakmica, a Atletik je mesto niže sa takođe 14 bodova i utakmicom manje.