Radost za Atletiko i Barsu: Realu samo bod u Madridu

Primera 1. mar 202122:52 > 22:58 5 komentara
Real Sosijedad
REUTERS/Sergio Perez

U poslednjem susretu 25. kola La Lige Real Madrid i Real Sosijedad odigrali su nerešeno 1:1 i time napravili korak unazad kada je borba za odbranu titule u pitanju

Posle serije kikseva madridskog Atletika delovalo je da je Real sposoban da nastavi da vrši pritisak. Međutim, izabranici Zinedina Zidana, kao i mnogo puta ove sezone, ponovo su prosuli bodove onda kada su ih svi očekivali. Čak mogu da budu i prezadovoljni, jer su oni jurili prednost i golom Žuniora Vinisijusa u samoj završnici stigli do boda.

Nedostatak Benzeme i Serhija Ramosa očigledno je veliki hendikep za Real, koji čak i kada pobeđuje ne deluje nimalo sigurno. Jeste da su u prvom poluvremenu imali inicijativu, mnogo šuteva (12) ali samo je jedan išao u okvir gola, koliko i od strane gostiju. Statistički, ista priča i u drugom poluvremenu. Međutim, sve je bilo znatno teže, jer je Portu u 55. doveo Baskijce do vođstva.

Real je u drugih 45 minuta ponovo uputio čak devet šuteva na gol, ali prvi i jedan jedini išao je u okvir tek u 89. minutu. I to je bio šut već pomenutog Žuniora Vinisijusa koji je doneo na kraju bod.

Posle ovog remija Real je na deobi drugog mesta sa Barselonom, pošto obe ekipe imaju po 53 boda, a lider Atletiko beži pet bodova uz utakmicu manje. Real Sosijedad je peti sa 42 boda, uz čak šest manje od četvrtoplasirane Sevilje i utakmicu više od ekipe iz Andaluzije.