Rajo u raju: Treći uzastopni poraz Barselone na Nou Kampu

Primera 24. apr 202223:03 > 23:18 1 komentar
Rajo Valjekano Barselona Rayo Vallecano's Alvaro Garcia celebrates scoring their first goal as FC Barcelona's Frenkie de Jong looks on LaLiga - FC Barcelona v Rayo Vallecano
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Rajo Valjekana priredili su novo veliko iznenađenje na Nou Kampu i pobedili Barselonu sa 1:0 u zaostaloj utakmici 21. kola španske Primere.

Povezane vesti

Barselona je uprkos ovom neuspehu zadržala drugo mesto na tabeli sa 63 boda, koliko ima i Sevilja na trećoj poziciji, ali Katalonci više nemaju utakmicu manje odigranu.

Ekipa Ćavija Ernandesa dočala je Madriđane nakon važne pobede u San Sebastijanu (1:0), ali posle dva uzastopna poraza na Nou Kampu (Ajntraht 2:3, Kadiz 0:1).

Rajo Valjekano je neočekivano poveo već u sedmom minutu. Izvanredno je Isak Palazon proigrao Alvara Garsiju, ovaj je spretno prihvatio loptu i savladao Ter Štegena – 0:1.

Ne samo da je to bio prvi i jedini šut gostiju u ovir gola Barselone već i njihov jedini kontakt sa loptom u šesanerstercu Katalonaca u prvom poluvremenu.

U drugih 45 minuta viđena je prava opsada gola gostiju, ali fudbaleri Barselone nikako nisu uspevali da pronađu put do mreže. Sudija Dijaz de Mera produžio je meč čak 11 minuta, ali ni to nije pomoglo Kataloncima da izbegnu treći uzastopni poraz pred svojim navijačima.

Pjer Emerik Obamejang i Nikola Maraš FC Barcelona's Pierre-Emerick Aubameyang in action with Rayo Vallecano's Nikola Maras LaLiga - FC Barcelona v Rayo Vallecano

REUTERS/Albert Gea (Pjer Emerik Obamejang i Nikola Maraš)

Na golu Madriđana nesavladiv je bio makedonski reprezentativac Stole Dimitrievski, a pored njega odličan u odbrani bio je srpski defanzivac Nikola Maraš. Bio je to njegov 12. meč ove sezone u Primeri, deveti u startnoj postavi za nekadašnjeg kapitena Rada.

Barselona u narednom kolu 1. maja dočekuje Majorku, dok je Rajo Valjekano istog dana domaćin Real Sosijedadu.