Primera 20. jun. 202123:032 komentara
Rajo Valjekano
REUTERS/Sergio Perez

Rajo Valjekano igraće u Primeri u sezoni 2021/22.

Fudbaleri Rajo Valjekana izborili su plasman u elitni rang španskog fudbala pobedom nad Đironom u dvomeču plej-ofa. Đirona je u prvom meču slavila 2:1, a ispostavilo se da je taj gol u prvom meču Raju doneo plasman dalje jer je u drugom meču slavio 2:0.

Sve je rešeno u prvom poluvremenu. Nakon što je Rajo Valjekano poveo u sedmom minutu golom Garsije, Trejeo je potvrdio pobedu u drugom minutu nadoknade prvog dela meča.

Rajo Valjekano je od 56. minuta imao igrača manje jer je drugi žuti karton dibio Velaskez, ali Đirona to nije uspela da iskoristi i promeni rezultat.

Imao je Rajo tokom sezone više poraza i više primljenih golova od svih učesnika plej-ofa ali je bio najbolji kada je bilo najpotrebnije i igraće u Primeri sledeće sezone.

Led Mirandes koji ima samo dve godine staža na mestu trenera tako je ove sezone Rajo doveo do polufinala Kupa kralja nakon što je eliminisao tri ekipe iz La Lige i vratio je tim u Primeru.