Rajo Valjekano lako protiv Kadiza

Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Rajo Valjekana deklasirali su Kadiz na svom terenu u 11. kolu La Lige rezultatom 5:1.

Uzbudljiva utakmica u Madridu najavljena je sadržajnim prvim poluvremenom, a Rajo je golovima u završnici prvog dela praktično rešio pitanje pobednika.

Palason je iz penala bio precizan u 44. minutu, dok je Garsija u nadoknadi prvog dela povisio na 2:0.

Posao domaćima olakšao je i direktan crveni karton Karselenu u 42. minutu.

Nastavio je Rajo Valjekano tamo gde je stao – Lejeune je u 63. doneo 3:0, a Kameljo se u listu strelaca upisao u 79. minutu.

Jedini pogodak za goste bio je autogol Baliua u 82. minutu, a zbog nesportskog ponašanja u 87. minutu direktan crveni karton dobio je fudbaler domaćih Nteka.

Gosti su od 61. imali dva igrača manje jer je drugi žuti karton zaradio Alkaras.

Rajo Valjekano sada ima 15 bodova, dok Kadiz ostaje na sedam.

U narednom kolu Rajo gostuje Sevilji, dok će Kadiz ugostiti Atletiko Madrid.