Sevilja se izjednačila s Realom, Rajo preokretom do trijumfa

Primera 17. okt. 202118:07 > 18:10
Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Rajo Valjekano upisao je petu pobedu u La ligi ove sezone, pošto je u devetom kolu savladao Elče kod kuće rezultatom 2:1. Nešto kasnije, Sevilja je kao gost savladala Seltu sa 1:0 golom Mira u 54. minutu.

U predgrađu Madrida, Lukas Boje je pogodio u 14. minutu za vođstvo gostiju, ali je Rajo Valjekano brzo stigao do izjednačenja.

Već u 26. minutu Komesana je sjajno pronašao Hernandesa, koji je pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu konkretniji je bio Rajo, a Nteka je u 65. minutu bio precizan za preokret domaćih.

Rajo Valjekano sada ima 16 bodova i na četvrtoj je poziciji na tabeli. Elče je 14. sa devet bodova.

U narednom kolu Rajo Valjekano gostuje Betisu, dok će Elče ugostiti Espanjol.

Rafa Mir
Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Sevilja je pobedila Seltu u gostima sa 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Rafa Mir. Bio je to treći gol 24-godišnjeg napadača na poslednja četiri ligaška meča.

Odbijena lopta srećno se odbila do Mira, koji je u situaciji jedan na jedan bio smiren, te levom nogom matirao Ditura.

Imala je i Selta svoje šanse, preko Mine i Nolita, pokušao je i Galan iz slobodnjaka, ali su gosti upisali pobedu.

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč za Sevilju, koja je sada treća na tabeli sa 17 bodova. Toliko ima i Real Madrid, a prvi je Real Sosijedad sa 20, uz utakmicu više od Reala i Sevilje.

S druge strane, Selta je 16. na tabeli sa sedam bodova.

Andalužane čeka meč Lige šampiona u sredu sa Lilom u gostima, a zatim u nedelju dočekuju Levante. Ekipa iz Viga u narednoj rundi sastaje se sa Hetafeom u gostima za osam dana.