Real dao tri gola, tri poništena

Primera 19. okt 202223:00 0 komentara
Karim Benzema, Real Madrid
Aitor Alcalde/Getty Images

Fudbaleri Real Madrida u desetom kolu prvenstva Španije bili su ubedljivi na gostovanju Elčeu - 3:0.

Povezane vesti

Kraljevski klub je još bez poraza ove sezone i sa devet trijumfa i remijem prvi su na tabeli sa 28 bodova. Real Sosijedad i Barselona (meč manje) imaju po šest manje, dok je Elće još bez pobede i sa tri boda zakucan je za dno.

Real je poveo u 11. minutu pogotkom Federika Valverdea, a u prvom poluvremenu posle VAR provere poništeni su pogoci Karima Benzeme i Davida Alabe.

Ekipa Karla Anćelotija je, očekivano, dominirala i u poslednjih 15-tak minuta je otklonila sve dileme. Slavljenik Karim Benzema je u 75. minutu, u prvom meču nakon što je dobio „Zlatnu loptu“, postigao peti gol u Primeri, a konačan rezultat u finišu je postavio Marko Asnsio iz jedanaesterca.

Benzemi je VAR u 61. minutu poništio još jedan gol zbog ofsaja.

Real ui sledećem kolu dočekuje Sevilju, a Elće će protiv Espanjola u Barseloni pokušati da dođe do prve pobede u sezoni.