Real iz minusa do rutinske pobede, golčina Modrića

Primera 5. mar 202222:54 > 23:11 2 komentara
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Real iz Madrida učvrstio se na prvoj poziciji na tabeli španske Primere posle trijumfa nad Realom iz Sosijedada 4:1.

povezane vesti

Loše je kraljevski klub ušao u meč. Već posle deset minuta bili su u minusu. Baskijci su dobili penal, a sigurno ga je realizovao španski reprezentativac Ojarzabal.

Čuvali su prednost gosti sve do 40. minuta kada je na scenu stupio Luka Modrić. Hrvat je prvo asistirao Kamavingi za izjednačenje, a onda je tri minuta kasnije na dodavanje Benzeme doveo Madriđane u vođstvo.

U nastavku je Real dominirao. Benzemi je poništen gol u 69. minutu, ali je u 75. pogodio sa bele tačke. Samo dva minuta pošto je ušao u igru, za 4:1 je precizan bio Asensio.

Ovom pobedom Real se učvrstio na prvom mestu. Sada imaju 63 boda, čak osam više od prvog pratioca Sevilje. Sosijedad je šesti sa 44 poena.