Real pao na Valjekasu, Barsa je lider

Primera 7. nov 202223:00 1 komentar
Rajo Valjekano
REUTERS/Susana Vera

U poslednjem susretu 13. kola La Lige Real Madrid je poražen u gostima od Rajo Valjekana 3:2 i tako pao na drugo mesto na tabeli.

Titule se osvajaju na „malim“ utakmicama. Davno je izrečena ova rečenica. Iako je još rano, tek je završena trećina šampionata u Španiji, možda bi Real mogao da se uveri u istinitost ove tvrdnje.

Madriđani su u prethodnih 12 kola delovalo kao najbolja ekipa u Španiji. Čak su to verifikovali ubedljivom igrom i sigurnom pobedu u El Klasiku protiv direktnog rivala Barselone. Ali, Barselona je pored tog poraza imala još samo jedan remi, a Real je u komšiluku posejao bodove u trećoj utakmici protiv ekipa koje moraju da se dobiju.

Poražen je kraljevski klub na Valjekasu od Rajo Valjekana u meču punom preokreta. Poveo je Rajo golom Komesana već u petom minutu. Na 1:1 izjednačio je Luka Modrić u 37. minutu pogotkom sa penala.

Ekipa Karla Anćelotija samo četiri minuta kasnije dolazi do vođstva, a sve češći strelac i sada je postigao gol – Eder Militao. Međutim, Taman kada je delovalo da će Real otići na poluvreme sa prednošću, Garsija je u 44. minutu doneo poravnanje i obrnuo psihološki momenat.

A onda prava drama u 67. minutu. Posle intervencije VAR, ustanovljeno je da je Karvahal igrao rukom i dosuđen je penal za domaćina. Treho je preuzeo odgovornost, ali je očajno izveo kazneni udarac i to je sa lakoćom odbranio Tibo Kurtoa. Ipak, Belgijanac je bio nesmotren, sa obe noge je bio van gol linije, zbog čega je penal morao da se ponovi.

Iz drugog pokušaja Treho mnogo precizniji. I ovog puta Kurtoa je pogodio stranu, ali šut je bio izuzetno precizan i jak i visoki Belgijanac nije tu mogao ništa. Kao ni Real do kraja utakmice, iako se igralo praktično 100 minuta. Šampionu je ovo prvi poraz u sezoni, ali i sedmi izgubljen bod u duelima sa ekipama koje nisu Barselona ili Atletiko Madrid. To ga je koštalo trenutno prvog mesta, a ko zna, možda će u maju žaliti za ovim poklonima.