Real za tri minuta slomio Valensiju

Primera 2. feb 202322:59 0 komentara
Real Madrid
REUTERS/Juan Medina

U poslednjem susretu 19. kola La Lige Real Madrid je na svom terenu savladao Valensiju 2:0.

Kraljevski klub, vladajući šampion Španije i Evrope, dočekao je ovaj duel sa izvesnom dozom nelagode i neprijatnog imperativa. Jer Barsa je veče ranije pobedom odmakla na osam bodova razlike i da nije pobedio Slepe miševe, Real bi na polovini šampionata zaostajao sedam ili osam bodova za rivalom koji ove sezone igra gotovo nepogrešivo.

Ni na ovom meču nisu domaćina zaobišli problemi. Već u 36. minutu povredio se Eder Militao i umesto njega je ušao Dani Karvahal. U nadoknadi prvog dela Luka Modrić odlično je izveo korner, najviše skočio Antonio Ridiger koji je zatresao mrežu. Međutim, radost igrača u belom kratko je trajala, pošto je pogodak ipak poništen na asistenciju VAR zbog faula u napadu.

Na poluvreme se otišlo bez golova. Ipak, Real je u prvih 10 minuta drugog dela praktično rešio meč. U 52. minutu bedem Slepih miševa probio je Markos Asensio, na asistenciju Karima Benzeme. Samo tri minuta kasnije Vinisijus žunior je duplirao prednost. Od ovoga nemoćna Valensija nije uspela da se oporavi, tako da je Real nastavio poteru za najvećim rivalom.