Real zablistao i srušio Barsu!

Primera 16. okt 202218:07 0 komentara
Karim Benzema
Photo by David Ramos/Getty Images

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Barselonu sa 3:1 (2:0) u 9. kolu španske La Lige i sada imaju 25 bodova na čelu tabele, tri više od Katalonaca. Za Real su strelci bili Benzema i Valverde u prvom poluvremenu, u završnici je prvo Tores smanjio zaostatak, da bi u 92. minutu Rodrigo iz penala postavio konačni rezultat.

Prvu priliku na meču imao je Vinisijus u šestom minutu, a Real je već u 12. poveo. Toni Kros je izvanredan izneo loptu sa Buskecom na leđima, dodao ju je do Vinisijusa – Brazilac malo okleva i Ter Štegen mu brani udarac, ali lopta se odbija do Benzeme, koji sa 12 metara šalje loptu u gol.

Barsa je, kao što se i očekivalo, duže držala loptu u nogama, a u 26. minutu je Levandovski dočekao loptu na drugoj stativi, ali nije uspeo da je sprovede u gol.

Bio je to period bolje igre gostiju, samo do 35. minuta, kada je Real duplirao prednost. Erik Garsija gubi loptu u opasnoj zoni, Vinsijus je šalje levo do Mendija, koji pronalazi Federika Valverdea na ivici kaznenog prostora – precizan udarac za 2:0.

Do kraja poluvremena videli smo udarce De Jonga i Levandovskog, ali Real je sačuvao vrednu prednost.

Federiko Valverde

Poništen je Benzemin gol početkom drugog poluvremena, ali Real je uglavnom bez većih problema kontrolisao utakmicu, čak se i više igralo na polovini Katalonaca.

Delovala je Barsa nemoćno, ali jedna dobra akcija u 83. minutu vratila je žar utakmici. Po levoj strani je prodro Fati, predriblao Valverdea i ubacio loptu, Levandovski ju je dokačio taman toliko da ona završi kod Ferana Toresa na drugoj stativi – on pogađa za 2:1.

Četiri minuta kasnije malo je nedostajalo da Barsa izjednači – posle ubacivanja De Jonga, lopta se uz malo sreće odbila do Fatija, koji se snašao i pokušao akrobatski, a lopta je završila malo pored leve stative.

Kratko je trajala nada Katalonaca, Valverde je povukao kontru i uposlio Rodriga, kojeg je Garsija nagazio u kaznenom prostoru. Posle pregleda snimka, Rodrigo je pristupio izvođenju penala – zakačio je Ter Štegen loptu, ali je ona ipak završila u mreži.

Bio je to 284. klasiko i 105. pobeda Reala, uz 117 Barse i 62 remija.