Realu bod u drami – promašen penal, 2xVAR, isključenje…

Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Real Madrida i Osasune odigrali su 1:1 na "Santijago Bernabeu" i posle sedmog kola nijedna ekipa u Španiji nema maksimalan učinak.

Povezane vesti

Gosti iz Pamplone su uspeli da prekinu seriju trijumfa aktuelnog šampiona, iako su u poslednjih 15-tak minuta imali igrača manje, a Kraljevski klub u tom periodu nije realizovao jedanaetsreac i jedan pogodak im je poništen posle VAR provere…

Madriđani su sa 19 bodova na deobi prvog mesta sa Barselonom, koja ima bolju gol razliku.

Ekipa Karla Anćelotija je povela u finišu prvog poluvremena pogotkom Vinisijusa Žuniora, petog u sedam mečeva u prvenstvu, i malo ko je tada pomislio da ove sezone odlična Osasuna može da izbegne poraz u prestonici.

Ipak, u petom minutu drugog poluvremena iskusni Kije Garsija je izjednačio i najavio pravu dramu na „Santijago Bernabeu.“

Sudija Giljermo Kuadra je u 78. minutu nakon VAR provere dosudio penal za domaće, a Unai Garsija je zbog prigovora morao u svlačionicu. Međutim, Karim Benzema nije realizovao najstrožu kaznu, a u 81. minutu poništen mu je pogodak zbog ofsajda. I ovoga puta VAR je odlučivao…

Osasuna se hrabro branila i odbranila za prvi remi u sezoni, ali ono što tim iz Pamplone mnogo više raduje je deoba pete pozicije sa 13 osvojenih bodova.

Srpski internacionalac Darko Brašanac je do 69. minuta bio u postavi gostiju, koji u sledećem kolu Valensiju. Real gostuje Hetafeu.