Remi u derbiju Valensije, Levante tone ka drugoj ligi

Guliver

Mnogo vatre, žestokog tempa, kartona obe boje, na kraju remi u gradskom derbiju Valensije, između istoimenog tima i Levantea – 1:1.

Valensija i Levante odigrali su nerešeno, u 34. kolu La Lige. Bio je to poslednji ovosezonski gradski derbi Valensije, a veliko pitanje je hoće li ga biti i sledeće sezone.

Povezano

Jer, Levante je osvojio tek bod na “Mestalji”, pred tačno 35.099 gledalaca – 1:1. Na taj način Levante je ostao prikovan za dno tabele, sada sa šest bodova manje od Kadiza, prvog tima iznad crte, četiri runde pre kraja šampionata.

Valensija je povela u 27. minutu golom Dura, na asistenciju Gaje. Samo četiri minuta posle te asistencije Gaja je dobio direktan crveni karton, ostavio je na cedilu svoje saigrače. Tračak nade za goste da bi mogli do preokreta pojavio se u 81. minutu, kad je Duarte izjednačio, ispostavilo se da je to bilo dovoljno samo za remi. Srpski reprezentativac Uroš Račić odigrao je čitav meč za Valensiju, na drugoj strani Nemanja Radoja je zamenjen u poluvremenu.