Šampion „štuca“: Novi remi Atletika

Primera 18. sep. 202118:18 > 18:222 komentara
AP Photo/Manu Fernandez

Šampion Španije Atletiko Madrid remizirao je na svom terenu 0:0 protiv Atletik Bilbaoa u petom kolu La Lige.

Jorgandžije su upisale drugi remi u poslednje tri utakmice domaćeg prvenstva, a treći u prethodne četiri računajući duel sa Portom u Ligi šampiona.

Ako uzmemo u obzir i da je pobeda protiv Espanjola u prošlom kolu izvojevana u 90+9. minutu, jasno je da se ekipa Čoloa Simeonea ne nalazi u najboljoj formi od početka sezone.

Malo pravih prilika viđeno je na Vanda Metropolitano stadionu. Po jednu su propuštali Anhel Korea za domaće i Injaki Vilijams za goste u prvom poluvremenu. U drugom je kakvu-takvu imao Asijer Viljalibre, koji je u nadoknadi propustio priliku da donese Lavovima tri boda.

Atletiko je od 78. minuta igrao sa desetoricom igrača zbog isključenja Žoaoa Feliksa. Mladi napadač je najpre dobio prvi žuti karton zbog prekršaja, a potom mu je nekoliko sekundi kasnije pokazan i drugi kao posledica prigovora.

Madriđani sa 11 bodova zauzimaju prvo mesto, uz utakmicu više od Reala i Valensije koji imaju po 10. Bilbao je četvrti sa devet.