Selta pet bodova od Evrope

Primera 30. apr 202123:53 > 23:54 0 komentara
Print screen

Fudbaleri Selte u prvom meču 34. kola prvenstva Španije na svom terenu pobedili su Levante rezultatom 2:0.

Ekipa iz Viga ostvarila je drugi uzastopni trijumf u šampionatu i sa 44 boda deveti su na tabeli, dok je Levante zabeležio četvrti poraz u nizu i trenutno je 12. sa 38 bodova.

Selta je oba gola postigla u drugom poluvremenu, a strelci za tim iz Galicije bili su Brais Mendez u 51. i Augusto Solari u 74. minutu.

Dvadesetčetvorogodišnji Mendez je posle odlične asistencije Iaga Aspasa samo ‘bocnuo’ loptu i doveo svoj tim u vođstvo, a Argentinac Solari je iskoristio dodavanje Arona Sarisola i iz neposredne blizine matirao Danija Kardenasa. To mu je bio prvi pogodak u sezoni.

Tim iz Viga, koji u sledećem kolu gostuje Viljarealu, još ima šanse da se u poslednja četiri kola domogne plasmana u Evropu, dok Levante ide na noge Alavesu.