Sevilja preskočila Barselonu pred derbi sa Kataloncima

Primera 22. feb 202122:55 > 23:00 0 komentara
Sevilla Sevilja
Print screen/SK

Fudbaleri Sevilje pobedili su u Pamploni domaći tim Osasune 2:0 u poslednjem meču 24. kola Primere.

Gosti iz Andaluzije poveli su pogotkom Dijega Karlosa nakon kornera u 17. minutu. Bio je to prvenac ove sezone u Pemeri za 27-godišnjeg defanzivca iz Brazila.

Konačan rezultat postavio je Holanđanin Luk De Jong na samom početku drugog poluvremena. Sjajno je reagovao posle centaršuta Munira sa leve strane i drugi put na meču naterao golmana Serhija Ereru da vadi loptu iz mreže.

Za Osasunu je od 65. minuta zaigra bivši kapiten Partizana Darko Brašanac. Nemanja Gudelj je za goste ušao u igru u 86. minutu.

Šesta uzastopna pobeda Sevilje u Primeri

Bila je to šesta uzasopna pobeda za ekipu Đulena Lopetegija u Primeri, kojom je pretekla Barselonu na trećem mestu. Sevilja sad ima 48 bodova, sedam manje od vodećeg Atletika i minus četiri u odnosu na Real, koji ima utakmicu više. Barselona je četvrta sa bodom manje od Sevilje.

U narednom kolu Sevilja dočekuje upravo Mesija i društvo. Meč na stadionu „Ramon Sančez Pishuan“ na programu je 27. februara.

Osasuna je ostala na trinaestom mestu sa 25 bodova. U narednom kolu gostuje Alavesu.