Sevilja rutinski sa Elčeom

Primera 17. mar 202121:01 0 komentara
Friedemann Vogel/Pool via Getty Images

U sredu uveče odigrana je odložena utakmica 2. kola La Lige u kojoj je Sevilja na svom terenu savladala davljenika Elče.

Nakon trijumfa u El Gran derbiju minulog vikenda aktuelni osvajač Lige Evrope slavio je na Ramon Sančez Pishuanu protiv Elčea sa 2:0.

Vodeći gol postigao je Jusef En Nesiri u 43.minutu, a bio je to 15.pogodak u ligi najboljeg strelca ekipe. U nastavku je presudilo iskustvo domaćina.
Gosti su imali jalovu terensku inicijativu, ali nisu uspeli ozbiljno da ugroze Jasina Bonoa.

Igrao se 90.minut kada je Franko Vaskez neposerdno nakon ulaska u igru atraktivno petom savladao Badiju i postavio konačan rezultat.

Ekipa Đulena Lopetegija se ovom pobedom učvrstila na četvrtom poziciji sa 54 boda, devet više od Real Sosijedada, dok Elče ostaje prvi iznad crte sa bodom više u odnosu na Alaves.