Primera 15. maj. 202221:37
Stefan Savić
JustPictures.ch/Eurasiax-xAlvaroxMedrandax via Guliver

Fudbaleri Real Sosijedada osigurali su mesto u Ligi Evrope za sledeću sezonu, Sevilja je sigurna u Ligi šampiona, a Alaves je ispao. To je epilog mečeva pretposlednjeg kola La Lige.poslednje kolo

Atletiko Madrid i Sevilja remizirali su 1:1 – Himenez je u 30. minutu doveo domaće u vođstvo, ali je bod Sevilji obezbedio En Nesiri u 85. minutu. Nemanja Gudelj igrao je za Sevilju do 75. minuta.

To je džinovski bod za Sevilju, koja je tako osigurala plasman u Ligu šampiona jer ima 64 boda na četvrtom mestu, tri više i bolji međusobni skor od Betisa, koji je pobedio Granadu sa 2:0 golovima Huanmija.

Sosijedad je u direktnom duelu sa Viljarealom slavio sa 2:1 u gostima, u pretposlednjem kolu La Lige.

Baski su šesti sa 62 boda, šest više od Viljareala, koji će igrati u Ligi konferencije sledeće sezone. Žuta podmornica je povela golom Kokelana na asistenciju Pareha u 43. minutu, ali je u drugom poluvremenu usledio preokret pogocima Isaka u 56. i Zubimendija u 73. minutu.

Odigrano je devet utakmica 37. runde u istom terminu, a Alaves se pridružio Levanteu kao siguran putnik u Segundu. Upravo su ta dva tima igrali u predgrađu Valensije, a Levante je slavio sa 3:1 uprkos tome što su gosti poveli preko Hoselua u 36. minutu.

Golovima Duareta, Martija i Moralesa, ipak je Levante došao do pobede i sada je pretposlednji sa 32 boda, jednim više od Alavesa. Nemanja Radoja presedeo je meč na klupi domaćih.

U poslednjem kolu saznaćemo ko još ispada iz Primere – Kadiz ili Majorka. Trenutno obe ekipe imaju po 36 bodova, ali Majorka je iznad crte zbog boljeg međusobnog skora.

Kadiz je remizirao 1:1 sa šampionom Real Madridom. Marijano Dijaz doveo je kraljevski klub u vođstvo u petom minutu, a Sobrino je izjednačio u 37. Bila je to izuzetno sadržajna utakmica u kojoj je ekipa iz Andaluzije mogla i da savlada Real, ali je golman Andrij Lunin odbranio penal Alvaru Negredu u 61. minutu.

Majorka je savladala Rajo Valjekano sa 2:1, a gol odluke postigao je Abdon Prats u 92. minutu na asistenciju Mafea. Prethodno je Majorka povela golom Murićija, a izjednačio je Sis. Za Rajo je Nikola Maraš odigrao celu utakmicu.

U poslednjoj rundi, Kadiz gostuje Alavesu, dok se Majorka sastaje sa Osasunom u Pamploni.

Barselona je odigrala bez golova sa Hetafeom u gostima, a u preostalim utakmicama postignuti su sledeći rezultati: Atletik Bilbao – Osasuna 2:0 i Selta – Elče 1:0.