Sevilja ubedljivo do četvrtfinala Kupa kralja

Primera 27. jan 202120:55 0 komentara
Sevilja
Fran Santiago/Getty Images

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja pošto su na stadionu Ramos Sančes Pizhuan pobedili Valensiju rezultatom 3:0.

Ekipa iz Andaluzije je sve dileme oko ishoda duela rešila u prvom poluvremenu najviše zahvaljujući Luku de Jongu.

Holandski reprezentativac je u 20. minutu doneo prednost svom timu, a 13 minuta kasnije duplirao je vođstvo.

Konačan rezultat već u 38. minutu postavio je Ivan Rakitić drugim golom u sezoni.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč za domaći tim, dok je veznjak Valensije Uroš Račić zamenjen u 53. minutu.

Plasman u četvrtfinale ranije su osigurali Viljareal, Levante i Betis, dok se večeras sastaju još Almerija – Osasuna i Rajo Valjekano – Barselona.