Simeone o reakciji Feliksa: Volim kad su fudbaleri buntovni

Primera 1. mar 202117:51 > 02. mar 2021 9:25 0 komentara
Denis Doyle/Getty Images

Trener Atletiko Madrida Dijego Simeone smatra da je dobro što je Portugalac Žoao Feliks pokazao emocije nakon postignutog gola na meču sa Viljarealom.

Atletiko je pred gostovanje Žutoj podmornici bio u lošoj seriji, u Primeri je poražen od Levantea, a u Ligi šampiona od Čelsija. Zato je protiv Viljareala trener Dijego Simeone malo rotirao tim. Na klupi je ostao najskuplji igrač u istoriji kluba – 126 miliona evra plaćeni Žoao Feliks.

Portugalac je u igru ušao u drugom poluvremenu i u 69. minutu postigao važan gol. Za vođstvo Jorgandžija od 2:0 što je na kraju bio i konačan rezultat meča.

Ono što je privuklo pažnju medija bio je način na koji je Feliks proslavio pogodak. Gestikulirao je i vikao prema klupi Atletika. Novinare je interesovao komentar trenera Atletika:

Moraćete njega da pitate. Postigao je sjajan gol. Ušao je i dobro se snašao u drugom poluvremenu … Volim kad se igrači pobune, kad izgledaju motivisani i jaki. On nam treba, on je važan igrač za nas„, odgovorio je Dijego Simeone.

Trener Atletika je kazao da će na sledećem treningu i sam pitati Feliksa da mu objasni tu reakciju.

Volim kad igrači pokazuju ponos. Koliko je prošlo otkako je Žoao postigao gol? Ako su igrači buntovni, dajte mi ih!

Simeone ušao u istoriju Atletika

Simeone je u međuvremenu ušao u istoju Atletika. Protiv Viljareala je ostvario 308. pobedu čime se izjednačio sa legendarnim Luisom Aragonesom kao trener Atletika sa najviše pobeda u svim takmičenjima.

Simeone je do tog broja došao u svom 512. meču na klupi Jorgandžija, dok je Aragones vodio klub u 612 utakmica.

Argentinac ne pridaje mnogo značaja tom rekordu.

Znate kakva je ova igra. Nemamo vremena za radost. Moramo još mnogo stvari da poboljšamo kako bi što spremniji dočekali veliki derbi„, kazao je Dijego Simeone.

Atletiko je trenutno prvi na tabeli Primere sa pet bodova više od Barselone i šest od Reala (meč manje), a u narednom kolu u nedelju dočekuje upravo najvećeg rivala – tim Real Madrida.